najedź myszką na kółeczko obok

TURNUS


Bukownica

Realizator: Stowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjne „Stacja Bukownica”

Termin: 13-31 lipca 2013 r.
Uczestnicy: dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat

Na naszej stacji w Bukownicy spędzimy 16 dni na pod hasłem ZABAWY. Ideą projektu  jest zachęcenie do odkrywania i poznawania Świata poprzez - teatr, czytanie bajek, baśni, poezji i książek oraz do odkrywania wielkich światów w sobie – światów wyobraźni. Poprzez zabawy zapoznamy uczestników z  tajnikami teatru w czterech grupach: aktorskiej, muzycznej, scenograficzno-kostiumowej i dziennikarsko-promocyjnej. Przygotujemy wspólnie interaktywny spektakl inspirowany zabawami, poezją, baśniami i piosenkami. Korzystać będziemy z poezji  Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej i innych poetów oraz pisarzy klasyki polskiej piszących dla dzieci baśnie - Janiny Porazińskiej, Ewy Szelburg –Zarembiny; piosenek Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej i innych, przy wykorzystaniu metod teatralnych Jana Dormana. Zastosujemy  metodę Weroniki Scherburne oraz metody rozwijające zmysły i poczucie bezpieczeństwa. Posłużymy się również wiedzą zaczerpniętą z lektury Bruno Bettelheima „Cudowne i pożyteczne. O znaczeniach i wartościach baśni”, aby wspierać dzieci w konfrontacji z otaczającym światem.  Spektakl pt. „Rusza ciuchcia w świat nieznany…” zaprezentujemy na dwóch nieczynnych stacjach kolejowych – w Grabowie nad Prosną i w Bukownicy. Będzie to spektakl inspirowany jak u Dormana rytuałem dziecięcej zabawy, odwołujący się do gry skojarzeń i wyobraźni odbiorcy - spektakl teatru ekspresji tworzony przez Dzieci i Młodzież.
Rozpoczniemy półkolonie wyjazdem do Wrocławskiego Teatru Lalek na spektakl „tu i Teatr” w wykonaniu wrocławskiej grupy „Lata w teatrze”.

Tytuł prezentacji i termin:
„Rusza ciuchcia w świat nieznany...”
30 i 31 lipca 2013r., godz. 21:00, Stacja kolejowa w Bukownicy


Kontakt:
Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne „Stacja Bukownica”
Bukownica 195, 63-520 Grabów nad Prosną
tel. 691432209, 696871331
e-mail: stacjabukownica@o2.pl
www.stacjabukownica.pl, www.stacjabukownica.jimdo.com

 


PROWADZĄCY:

fot. Piotr Wysocki

Edward Kędzia – koordynator
Nauczyciel historii. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Marszałkach. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego – kierunek historia nauczycielska. Społecznik. Członek Zarządu TG Sokół, Stowarzyszenia Miłośników Kolei Ostrzeszów-Namysłaki. Inicjator i realizator wielu projektów społecznych - edukacyjnych, sportowych, patriotycznych i artystycznych. Nagrodzony nagrodą burmistrza w 2012r. za osiągnięcia w kierowaniu placówką oświatową. Aktor Teatru Stacja Bukownica i wokalista Chóru Stacja Bukownica. Członek Zarządu Stowarzyszenia.

fot. Mirosław Borkowski

Maria Wróbel – grupa aktorska
Reżyserka, pedagog, animatorka kultury. Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu. Pedagog wychowania artystycznego i wczesnoszkolnego - kierunek sztuka i teatr. Absolwentka studiów podyplomowych – administracja i przedsiębiorczość w kulturze. Reżyser, scenograf i aktorka Teatru Stacja Bukownica. Wokalista Chóru Stacja Bukownica. Inicjatorka i organizatorka działań twórczych i warsztatów artystycznych w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Prowadzi zajęcia teatralne, plastyczne, rękodzielnicze z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, również z niepełnosprawnymi. Starszy instruktor kulturalny w Centrum Kultury w Sycowie. Prezes Stowarzyszenia.

fot. Mirosław Borkowski

Dorota Walkowiak – grupa scenograficzno-kostiumowa.
Pedagog, reżyser i instruktorka teatralna. Absolwentka Pedagogiki Nauczania Początkowego oraz studiów podyplomowych z arteterapii i zarządzania projektami. Uczestniczka kilkunastu warsztatów artystycznych i zabaw. Konsultant i koordynator programów unijnych. Inicjatorka i realizatorka wielu działań społecznych. Chórzystka w Chórze i aktorka w Teatrze Stacja Bukownica. Nauczycielka nauczania początkowego w Szkole Podstawowej nr 3 w Ostrzeszowie. Sekretarz Stowarzyszenia. 

 

fot. Maria Wróbel

Mirosław Borkowski – grupa muzyczna
Muzyk, aranżer, akustyk, instruktor zajęć instrumentalnych i wokalnych w Stowarzyszeniu Stacja Bukownica. Dyrygent Chóru Stacja Bukownica. Absolwent Średniej Szkoły Muzycznej II st. w Jastrzębiu Zdroju. Muzyk instrumentów klawiszowych, dętych i gitary. Jako tubista i klarnecista Górniczej Orkiestry Dętej koncertował w całej Europie. Wielokrotnie prowadził warsztaty wokalno-interpretacyjne  oraz warsztaty muzyczno-wokalne z dziećmi i młodzieżą. Absolwent Warsztatów Teatralnych w Bielsku Białej Terapia teatrem. Aktor Teatru Stacja Bukownica. Wiceprezes Stowarzyszenia.

fot. Małgorzata Smardz

Zofia Calińska – grupa dziennikarsko-promocyjna
Plastyczka, malarka, fotografik. Dziennikarz amator. Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu, kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Organizator i uczestnik projektów i zajęć plenerowych z dziećmi i młodzieżą".  Uczestniczka licznych plenerów malarskich i wystaw poplenerowych. Opracowała program oraz prowadziła zajęcia plastyczne w ramach projektu „Sztuka a Ekologia“. Członek Stowarzyszenia.

fot. Mirosław Borkowski

Bożena Rybczyńska – opieka pedagogiczna
Pedagog, nauczyciel muzyki,  studentka V roku  Akademii Muzycznej w Katowicach. Instrumentalistka. Gra na altówce, skrzypcach i flecie. Prowadząca warsztaty wokalne i instrumentalne. Wokalistka.  Muzyk w Orkiestrze w Teatrze w Kaliszu. Aranżer i kompozytor. Inicjatorka i uczestniczka projektów muzycznych. Pedagog i nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 3 w Ostrzeszowie. Wolontariusz Stowarzyszenia.

fot. Maria Wróbel

Piotr Wojtecki – dokumentacja filmowa
Fotograf. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomicznej we Wrocławiu. Założyciel Sycowskiej Grupy Fotografów i Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Sycowie. Organizator wielu wystaw fotograficznych w Sycowie i Międzyborzu. Społecznie prowadził zajęcia fotograficzne w Centrum Kultury w Sycowie. Chórzysta oraz aktor Teatru Stacja Bukownica. Skarbnik Stowarzyszenia.

fot. Katarzyna Grześczyk

Jakub Studziński – dokumentacja fotograficzna
Pasjonat fotografii i telewizji. Założyciel amatorskiego blogu TV Zajączki. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie – klasy  geograficzno-społecznej. Student II roku Odnawialnych Źródeł Energii i Gospodarki Odpadami na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Członek Stowarzyszenia.

fot. Katarzyna Grześczyk                                        
 

Agnieszka Józefiak – pomoc techniczna
Absolwentka Technikum Ekonomicznego w Ostrzeszowie. Studentka II roku Pedagogiki - specjalność opiekuńczo-wychowawcza w Instytucie Pedagogicznym w Kaliszu Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Wolontariuszka Domu Dziecka w Ostrzeszowie i PCPR w Ostrzeszowie. Praktykantka w Stowarzyszeniu „Iskierka” we Wrocławiu. Członek Stowarzyszenia.

fot. Paweł Wnuk

Katarzyna Wnuk – rozliczenie finansowe projektu.
Księgowa. Szefowa Biura Rachunkowego w Ostrzeszowie. Absolwentka Studiów rachunkowości i finansów publicznych we Wrocławiu. Księgowa Stowarzyszenia.

fot. Mirosław Borkowski

Wiesława Filipiuk - wolontariuszka
Pedagog . Nauczyciel nauczania zintegrowanego w Szkole Podstawowej nr 3 w Ostrzeszowie. Chórzystka Chóru Stacja Bukownica. Wolontariusz Stowarzyszenia.

 

fot. Mirosław Borkowski

Marek Graj - wolontariusz
Muzyk, instrumentalista, poeta. Aktor Teatru Stacja Bukownica. Wokalista Chóru Stacja Bukownica. Rolnik we wsi Bukownica. Wolontariusz Stowarzyszenia.

fot. Mirosław Borkowski

Bernadetta Wysota - wolontariuszka
Przedsiębiorca.  Aktorka Teatru Stacja Bukownica. Donator i Wolontariuszka Stowarzyszenia.

fot. Mirosław Borkowski

Jerzy Bojszczak - wolontariusz
Muzyk, instrumentalista, akustyk. Gitarzysta w zespołach Wielebny Blues Band, Siła Przebicia, Grupa Lucka. Członek Stowarzyszenia.

 

fot. Piotr Wojtecki

Bartosz Zajdler - wolontariusz
Student II Roku Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Reżyser i aktor Teatru Czfurka w Sycowie. Wokalista Zespołu Kamerton. Aktor Teatru Stacja Bukownica. Wolontariusz Stowarzyszenia.

Drukuj


Tajemnica Wesołego Miasteczka / Jelenia Góra
Tajemnica Wesołego Miasteczka / Jelenia Góra
Tajemnica Wesołego Miasteczka / Jelenia Góra

Łódź

PIPPI

#000000

Piotrków Trybunalski

PIPPI

#000000

Tomaszów Mazowiecki

PIPPI

#000000

Papieru ślad

Bielsko-Biała

#E50004

Zszywanie historii

Łódź 01

#328925

Grossmoellen, Grossmoellen

Mielno

#5a5099

ROBINSONADA

Toruń

#d4d700

po÷MOCNI

Wrocław

#fdc400

Warszawa

PIPPI

#000000

Papieru ślad

Bielsko-Biała

#E50004

Zszywanie historii

Łódź 01

#328925

Grossmoellen, Grossmoellen

Mielno

#5a5099

ROBINSONADA

Toruń

#d4d700

po÷MOCNI

Wrocław

#fdc400

Łochów

PIPPI

#000000

Legenda o Emeryku

Kielce

#96bf0d

Legenda o Emeryku

Kielce

#96bf0d

Sno-powiązałki

Białystok

#9c2283

Nowe życie starych baśni

Katowice

#00aec7

Efekt motyla, Ja/My – Dziś/Jutro

Kraków

#0081c6

Teatr jak malowanie

Lipianki

#004a99

Sno-powiązałki

Białystok

#9c2283

Baśnie tysiąca i jednej nocy w 13 dni

Frydrychowice

#e8c115

Efekt motyla, Ja/My – Dziś/Jutro

Kraków

#0081c6

Teatr jak malowanie

Lipianki

#004a99

….czyli o tym jak dzieci domowym sposobem wybudowały sobie las i co z tego wyrosło…

Górzno

#e7435b

Symfonia życia

Łośno

#b23f2b

Dniem i Nocą

Płock

#369699

….czyli o tym jak dzieci domowym sposobem wybudowały sobie las i co z tego wyrosło…

Górzno

#e7435b

Symfonia życia

Łośno

#b23f2b

Warszawa

PINOKIO

#ffffff

Rusza ciuchcia w świat nieznany...

Bukownica

#7a6fac

Rusza ciuchcia w świat nieznany...

Bukownica

#7a6fac

GŁĘBIA

Stepnica

#38a962

Ostrówek

PINOKIO

#ffffff

Sen nocy letniej

Dynów

#27a22d

GŁĘBIA

Stepnica

#38a962

Ostrów Mazowiecka

PINOKIO

#ffffff

Sen nocy letniej

Dynów

#27a22d

Żuromin

PINOKIO

#ffffff

Orneta

PINOKIO

#ffffff

Szczytno

PINOKIO

#ffffff

Nurt. Spektakl z różnych źródeł

Podkowa Leśna

#9e9100

Mity-nie-mity

Szczecin

#a3cce4

Droga

Tychy

#2799d1

Nurt. Spektakl z różnych źródeł

Podkowa Leśna

#9e9100

Mity-nie-mity

Szczecin

#a3cce4

Droga

Tychy

#2799d1

Ostrołęka

PINOKIO

#ffffff

I tak zrobimy cię na szaro!

Tomaszów Mazowiecki

#bd1220

I tak zrobimy cię na szaro!

Tomaszów Mazowiecki

#bd1220

ERA SUPERBOHATERA

Tyczyn

#1a6f43

Teatr jak malowanie

Lipianki

#004a99

Krotoszyn

PIPPI

#000000

STARE – NOWE – NASZE

Kocina

#e96082

Wągrowiec

PIPPI

#000000

STARE – NOWE – NASZE

Kocina

#e96082

STARE – NOWE – NASZE

Kocina

#e96082

Oborniki Wielkopolskie

PIPPI

#000000

Nowa Sól

PIPPI

#000000

BOSO

Trzęsiny

#ef9971

Wakacyjne odkrycia

Bełchatów

#0aaba4

BOSO

Trzęsiny

#ef9971

Głogów

PIPPI

#000000

Wakacyjne odkrycia

Bełchatów

#0aaba4

Bieguny

Olsztynek

#e4186b

Chocianów

PIPPI

#000000

Brzeg Dolny

PIPPI

#000000

Ja i Ty

Gdańsk

#008978

W biegu po biegun

Olsztynek

#e4186b

SENNOWÓZ

Pomiechówek

#ab929e

Z brzytwą na poziomki

Warszawa

#622181

Ja i Ty

Gdańsk

#008978

TEATR DO POTĘGI 4

Lanckorona

#e5a742

SENNOWÓZ

Pomiechówek

#ab929e

Z brzytwą na poziomki

Warszawa

#622181

Poddębice

PIPPI

#000000

TEATR DO POTĘGI 4

Lanckorona

#e5a742

W biegu po biegun

Olsztynek

#e4186b

Pippi Pończoszanka

PIPPI

#000000

Gdzie jest Pinokio?

PINOKIO

#ffffff

Gdzie jest Pinokio?

PINOKIO

#ffffff

BLOG

15.07.2013
Dniem i Nocą
05.07.2013
Lato w Baju