najedź myszką na kółeczko obok

TURNUS


Dynów

Realizator: Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie

Termin: 18 lipca - 2 sierpnia 2013 r.
Uczestnicy: młodzież w wieku 7-18 lat

Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem De-Novo, które jest pomysłodawcą spektakli plenerowych oraz warsztatów artystycznych w Dynowie planuje zrealizować na stacji kolejki wąskotorowej widowisko: „Sen nocy letniej”. Celem przedsięwzięcia w pierwszej kolejności jest zapoznanie uczestnikom warsztatów ze specyfiką sztuki plenerowej, teatru lalkowego, muzycznego oraz z twórczością W. Szekspira. Ponadto główną zasadą działań artystycznych w Dynowie jest łączenie we wspólnej pracy zawodowych plastyków, scenografów, muzyków, aktorów, animatorów kultury z amatorami – mieszkańcami miasteczka, w tym z dziećmi i młodzieżą, co daje niesamowite efekty kreacyjne oraz rozwojowe.
„Sen nocy letniej” Szekspira daje ogromne możliwości interpretacyjne. Uniwersalność tego tekstu pozwala na umieszczenie akcji w każdym miejscu na świecie. Dramat ten dotyczy zarówno problemów egzystencjalnych, emocjonalnych jak i społecznych. Człowiek pozornie panujący nad swoim życiem zdany jest na łaskę lub niełaskę świata metafizycznego. Nasz „Sen nocy letniej” będzie opowieścią o współczesnym człowieku: o jego namiętnościach, tęsknotach oraz o przenikaniu się różnych środowisk: oto świat elfów - ludzi niekonwencjonalnych, żyjących bardziej duchowo niż cieleśnie zderzać się będzie ze światem rzemieślników, ludzi stojących twardo na ziemi - racjonalnych, prostych, ale także spragnionych sztuki. Pojawi się również świat materialistów, ludzi pozornie rządzących. Te trzy grupy spaja czwórka młodych ludzi, którzy poszukując swojego szczęścia miotają się pomiędzy narzuconymi zasadami, a swoimi emocjami, ulegając chwilowym namiętnościom. Zatem „Sen nocy letniej” będzie spektaklem happeningowym, intuicyjnym, obecnym „tu i teraz”.

Tytuł prezentacji i termin:
Szekspir w Dynowie „Sen nocy letniej”
3 i 4 sierpnia 2013 r., godz. 21:00, dworzec zabytkowej stacji kolejki wąskotorowej w Dynowie

Kontakt:
Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
ul. ks. Józefa Ożoga 10, 36-065 Dynów
tel. 16 652 18 06
e-mail: mok@dynow.pl
www.mok.dynow.pl

Koordynator: Aneta Pepaś

 


PROWADZĄCY:

fot. Angelika Zaczeniuk

Maria Żynel - absolwentka kierunku aktorskiego Akademii Teatralnej na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku i studentka V roku reżyserii na tym wydziale oraz absolwentka Organizacji Produkcji Filmowej PWSFTviT im. L. Shillera w Łodzi. Wykładowca Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej na kierunku aktorskim. Byłą terapeutką w białostockim oddziale Polskiego Związku Niewidomych gdzie prowadziła aktywizujące zajęcia teatralne dla młodzieży i dorosłych z dysfunkcją wzroku.

fot. Bartek Warzecha

Magdalena Miklasz – reżyserka. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, kierunek aktorstwo. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wydział Reżyserii Dramatu. Reżyser, pomysłodawczyni spektakli plenerowych w Dynowie, z którym związana jest rodzinnie, od 2007 roku Prezes Stowarzyszenia De-Novo.

fot. Przemek Sejwa

Natalia Sakowicz - tancerka, dyplomowana instruktorka tańca, studentka piątego roku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.
Posiada najwyższą międzynarodową klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich i klasę taneczną „A’ w tańcach standardowych. Jest trzykrotną Wice Mistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich w kat. juniorzy starsi i w kat. młodzież. Wielokrotnie zdobywała tytuł Mistrzyni Okręgu Podlaskiego w tańcu towarzyskim. Reprezentowała Polskę na licznych turniejach tańca w kraju i za granicą w tym na Mistrzostwach Świata.

fot. Kolektyw Gęsia Skórka

Ewa Woźniak – scenograf, absolwentka Akademii Teatralnej, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, absolwentka DAMU w Pradze na wydziale Scenografii Alternatywnego Teatru Lalkowego. Współpracowała z teatrami: Malabarhotel, Ateneum w Warszawie, Piccolo w Cotbus, Włóczykij w Londynie. Organizatorka oraz realizatorka projektów międzynarodowych głównie z polonią, m.in w Rumunii i na Ukrainie.

fot. Jerzy Chaba

Diana Jonkisz - aktorka, projektantka mody, instruktorka teatralna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu oraz Szkoły Projektowania Ubioru, nagrodzona nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie wybitnych osiągnięć artystycznych. Obecnie współpracuje ze Zdrojowym Teatrem Animacji w Jeleniej Górze oraz angażuje się w offowe działania artystyczne. Założycielka teatru dziecięcego „W co się bawić?”.  Od kilku lat prowadzi warsztaty teatralne z dziećmi i młodzieżą.

fot. Marta Zgierska

Piotr Domalewski - absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza
w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Uzyskał dyplom Aktora Dramatycznego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego
w Krakowie. Studiuje reżyserię filmową na WRiTV Uniwersytetu Śląskiego. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Laureat Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

fot. Justyna Klain, Kolektyw Gęsia Skórka

Agnieszka Czerwińska - uczęszczała do Warszawskiej Szkoły Fotografii oraz City College of New York na kierunku fotografia. Współpracuje z fundacjami Zbiory, K40 oraz Stowarzyszeniem Bardziej Kochani. W roku 2010 wraz z Justyną Klein powołała kolektyw fotograficzny Gęsia Skórka, w ramach którego powstają m.in. fotografie artystyczne, wydarzenia performatywne oraz indywidualne sesje zdjęciowe.

fot. Daniel Gąsecki

Tomasz Tereszak - nauczyciel muzyki, absolwent Instytutu Muzyki przy Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej. Członek zespołu Bocca della Verita. Współpracuje z BRAVE Kids Festiwal we Wrocławiu. Prowadzi cykle warsztatów z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu HULANIE JELENIA w polskiej wiosce Pojana Micouli w Rumunii.

fot. Dawid Kozłowski

Anna Stela - absolwentka Szkoły Muzyczny II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie - wydział  wokalny ( instrument dodatkowy - fortepian ); absolwentka  Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Aktorka, wokalistka, twórca muzyki teatralnej. Współpraca m.in. z Teatrem Nowym w Poznaniu, Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu. Założycielka zespołu Stela Squat.

fot. Roxanne M. Tan

Marta Jasińska - absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku. Od wielu lat związana z radiem. Latający animator kultury Towarzystwa Twórczego „ę“. Koordynuje projektem edukacyjnym wokół działań z reportażem radiowym. Głównym celem projektu jest pokazanie młodym Białostoczanom czym jest reportaż i jak wygląda praca w radiu. Pracuje wykorzystując elementy teatru formy, arteterapii i warsztatów wokół dźwięku.

fot. Wojciech Skowron

Aneta Pepaś - (koordynator) absolwentka Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie, Instytut Pedagogiki: specjalność – animator i menedżer kultury, specjalizacja: teatr. Asystent w Zakładzie Pedagogiki Kultury UMCS w latach 2003-2011. Koordynator projektu „Zblazowanie. Stop. Roztańczenie. Start Dynów w ramach programu „Równać Szanse“, edycja 2011. Uczestnik programu „Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności“, edycja 2012. Koordynator półkolonii teatralnych w Dynowie w latach 2010-2011 w ramach programu „Lato w teatrze“. Od 2011 r. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie.

fot. Dariusz Lichota

Ewa Hadam - członek zarządu stowarzyszenia De-Novo, wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie, nauczyciel j. niemieckiego. W latach 2010 – 2012 sprawowała opiekę pedagogiczną podczas półkolonii teatralnych realizowanych w ramach  Programu „Lato w teatrze“ oraz  festiwalu De-Novo.

fot. Jerzy Chaba

Justyna Król - wolontariuszka, związane ze Stowarzyszeniem De-Novo. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, wydziały zamiejscowe we Wrocławiu, Wydział Lalkarski, jak również aktorskiego studium L'art Studio w Krakowie. Laureatka dwóch edycji  stypendium artystycznego przyznawanego przez Urząd Miasta Wrocławia.

 


 

PARTNER:

Drukuj


Tajemnica Wesołego Miasteczka / Jelenia Góra
Tajemnica Wesołego Miasteczka / Jelenia Góra
Tajemnica Wesołego Miasteczka / Jelenia Góra

Łódź

PIPPI

#000000

Piotrków Trybunalski

PIPPI

#000000

Tomaszów Mazowiecki

PIPPI

#000000

Papieru ślad

Bielsko-Biała

#E50004

Zszywanie historii

Łódź 01

#328925

Grossmoellen, Grossmoellen

Mielno

#5a5099

ROBINSONADA

Toruń

#d4d700

po÷MOCNI

Wrocław

#fdc400

Warszawa

PIPPI

#000000

Papieru ślad

Bielsko-Biała

#E50004

Zszywanie historii

Łódź 01

#328925

Grossmoellen, Grossmoellen

Mielno

#5a5099

ROBINSONADA

Toruń

#d4d700

po÷MOCNI

Wrocław

#fdc400

Łochów

PIPPI

#000000

Legenda o Emeryku

Kielce

#96bf0d

Legenda o Emeryku

Kielce

#96bf0d

Sno-powiązałki

Białystok

#9c2283

Nowe życie starych baśni

Katowice

#00aec7

Efekt motyla, Ja/My – Dziś/Jutro

Kraków

#0081c6

Teatr jak malowanie

Lipianki

#004a99

Sno-powiązałki

Białystok

#9c2283

Baśnie tysiąca i jednej nocy w 13 dni

Frydrychowice

#e8c115

Efekt motyla, Ja/My – Dziś/Jutro

Kraków

#0081c6

Teatr jak malowanie

Lipianki

#004a99

….czyli o tym jak dzieci domowym sposobem wybudowały sobie las i co z tego wyrosło…

Górzno

#e7435b

Symfonia życia

Łośno

#b23f2b

Dniem i Nocą

Płock

#369699

….czyli o tym jak dzieci domowym sposobem wybudowały sobie las i co z tego wyrosło…

Górzno

#e7435b

Symfonia życia

Łośno

#b23f2b

Warszawa

PINOKIO

#ffffff

Rusza ciuchcia w świat nieznany...

Bukownica

#7a6fac

Rusza ciuchcia w świat nieznany...

Bukownica

#7a6fac

GŁĘBIA

Stepnica

#38a962

Ostrówek

PINOKIO

#ffffff

Sen nocy letniej

Dynów

#27a22d

GŁĘBIA

Stepnica

#38a962

Ostrów Mazowiecka

PINOKIO

#ffffff

Sen nocy letniej

Dynów

#27a22d

Żuromin

PINOKIO

#ffffff

Orneta

PINOKIO

#ffffff

Szczytno

PINOKIO

#ffffff

Nurt. Spektakl z różnych źródeł

Podkowa Leśna

#9e9100

Mity-nie-mity

Szczecin

#a3cce4

Droga

Tychy

#2799d1

Nurt. Spektakl z różnych źródeł

Podkowa Leśna

#9e9100

Mity-nie-mity

Szczecin

#a3cce4

Droga

Tychy

#2799d1

Ostrołęka

PINOKIO

#ffffff

I tak zrobimy cię na szaro!

Tomaszów Mazowiecki

#bd1220

I tak zrobimy cię na szaro!

Tomaszów Mazowiecki

#bd1220

ERA SUPERBOHATERA

Tyczyn

#1a6f43

Teatr jak malowanie

Lipianki

#004a99

Krotoszyn

PIPPI

#000000

STARE – NOWE – NASZE

Kocina

#e96082

Wągrowiec

PIPPI

#000000

STARE – NOWE – NASZE

Kocina

#e96082

STARE – NOWE – NASZE

Kocina

#e96082

Oborniki Wielkopolskie

PIPPI

#000000

Nowa Sól

PIPPI

#000000

BOSO

Trzęsiny

#ef9971

Wakacyjne odkrycia

Bełchatów

#0aaba4

BOSO

Trzęsiny

#ef9971

Głogów

PIPPI

#000000

Wakacyjne odkrycia

Bełchatów

#0aaba4

Bieguny

Olsztynek

#e4186b

Chocianów

PIPPI

#000000

Brzeg Dolny

PIPPI

#000000

Ja i Ty

Gdańsk

#008978

W biegu po biegun

Olsztynek

#e4186b

SENNOWÓZ

Pomiechówek

#ab929e

Z brzytwą na poziomki

Warszawa

#622181

Ja i Ty

Gdańsk

#008978

TEATR DO POTĘGI 4

Lanckorona

#e5a742

SENNOWÓZ

Pomiechówek

#ab929e

Z brzytwą na poziomki

Warszawa

#622181

Poddębice

PIPPI

#000000

TEATR DO POTĘGI 4

Lanckorona

#e5a742

W biegu po biegun

Olsztynek

#e4186b

Pippi Pończoszanka

PIPPI

#000000

Gdzie jest Pinokio?

PINOKIO

#ffffff

Gdzie jest Pinokio?

PINOKIO

#ffffff

BLOG

15.07.2013
Dniem i Nocą
05.07.2013
Lato w Baju