najedź myszką na kółeczko obok

TURNUS


Tomaszów Mazowiecki

Realizator: Miejski Ośrodek Kultury

Termin: 29 lipca - 13 sierpnia 2013 r.
Uczestnicy: dzieci i młodzież w wieku 10-17 lat

Tematem naczelnym będzie zapoznanie dzieci i młodzieży z teatralnymi środkami wyrazu, podczas tworzenia spektaklu dotyczącego problemu tolerancji (pokazanie pozytywnych przykładów przełamywania stereotypów). Dodatkowo celem projektu będzie również ukazanie sposobów wykorzystania multimediów oraz przestrzeni naturalnej w działaniach teatralnych, a  także zapoznanie uczestników z sposobem funkcjonowania koloru w kulturze.
Uczestnicy będą pracować przez 14 dni po 6  w grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzyczne oraz dziennikarsko-promocyjnej. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Członkowie grupy aktorskiej poznają w formie gier i zabaw teatralnych wybrane aspekty warsztatu aktorskiego. Podczas pracy nad spektaklem nacisk będzie położony na czerpanie z naturalnych zachowań dzieci typu zabawa, opowieści dzieci przekładane na język teatru, wykorzystanie przestrzeni podwórza jako inspiracji (gry i zabawy zw. z podwórkiem).
Program grupy scenograficzno-kostiumowej skupiony będzie na formach street artu. Uczestnicy stworzą scenografię i kostiumy do spektaklu, który zaprezentowany będzie na jednym z podwórzy.  Zajęcia obejmą tworzenie: kostiumu i scenografii z prostych środków plastycznych, charakteryzacji teatralnej oraz maski. Uczestnicy  stworzą oprawę plastyczną parady oraz happeningów.
Program grupy muzycznej opierać się będzie na budowaniu oprawy muzycznej spektaklu finałowego (gra na prostych instrumentach perkusyjnych, wokaliza). Zajęcia skupione będą na ćwiczeniach emisyjnych, umuzykalniających, rytmicznych, zadaniach ułatwiających  przełamywanie niechęci związanych z wyrażaniem siebie za pomocą dźwięku.
Program grupy dziennikarsko-promocyjnej będzie łączył warsztaty pisania tekstów związanych z teatrem (recenzja, wywiad, reportaż, prowadzenie bloga, przygotowanie programu spektaklu), zajęcia z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych oraz wybranych technik promocji spektaklu (niestandardowe formy promocji np. flash mob,  happening. )Poza tym grupa będzie tworzyć program telewizyjny dotyczący przebiegu warsztatów prezentowany w lokalnej telewizji.

Tytuł prezentacji i termin:
I tak zrobimy cię na szaro!”
12 i 13 sierpnia 2013 r., godzina 20:00, Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Browarna 7Ateneum

Kontakt:
Miejski Ośrodek Kultury
ul. Browarna 7, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
tel. 44 724 42 93
a.nowak@mok-tm.pl
www.mok-tm.p

Koordynatorka: Anna Nowak

 


 

PROWADZĄCY:

Emilia Adamiszyn (prowadzenie gr. scenograficzno-kostiumowej) - instruktor teatralny, doktorantka w Zakładzie Teatru, Dramatu i Filmu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (kierunki: Etnologia oraz Filologia polska ze specjalizacją teatrologiczną oraz nauczycielską) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Studentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (PWST Wrocław). Uczestniczka warsztatów Jairo Cuesta, Jamesa Slovaka, Teatru Forum Augusto Boala, Leszka Mądzika, Magdaleny Zawadzkiej oraz Fundacji Pro Theatro. Członek Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych tARTak.

Magdalena Sęk (prowadzenie gr. scenograficzno-kostiumowej) - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (Wzornictwo Przemysłowe). Uczestniczka zajęć teatralnych MOK w Tomaszowie Maz. Pracowała jako projektant wzornictwa w Dziale Technicznym Zakładów Sprzętu Precyzyjnego w Niewiadowie oraz w dziale marketingu w Firmie Gladio. Współprowadziła zajęcia teatralne dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum w Gminnym Ośrodku Kultury w Niewiadowie.

Magdalena Cysewska (prowadzenie gr. muzycznej) - wokalistka, absolwentka Wydziału Wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Liceum Muzyczne w Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy (klasa fortepianu). Współpracuje  z Teatrem  Impresaryjnym Afisz, z zespołem folklorystycznym „Bałkany Śpiewają”,  z chórem Opery Nova w Bydgoszczy, z  zespołem „Russkaja Dusza” oraz z Biurem Turystyki Aktywnej „Kompas” (instruktor na „Obozach wokalnych”). Członek Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych tARTak.

Elżbieta Chrulska (prowadzenie gr. dziennikarsko-promocyjnej) - instruktor teatralny, wodzirej, doktorantka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Literaturoznawstwo. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Filologia klasyczna i Filologia polska - specjalizacja teatrologiczna i nauczycielska). Absolwentka rocznego kursu „Dilettante-teatr w ruchu” (MIK Kraków). Uczestniczka rocznego kursu coachingu Instytutu Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych tARTak.  W czasie studiów związana ze studenckim teatrem „Perpetuum Mobile”. Koordynatorka drugiej edycji projektu „Stary Toruń oczami młodych”.

Mikołaj Walenczykowski (prowadzenie gr. dziennikarsko-promocyjnej) - absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (kierunek: Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia). Współpracuje z Teatrem Polskim w Bydgoszczy oraz z bydgoskim oddziałem Telewizji Polskiej.

Karolina Suchodolska (prowadzenie gr. aktorskiej) - aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Białymstoku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I - go stopnia w Radomiu (klasa wiolonczeli). Jako aktorka współpracuje z Bydgoskim Teatrem Lalek Buratino, Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu oraz Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie. Laureatka ogólnopolskich konkursów recytatorskich (m. in. w Wałczu, Siedlcach, Skarżysku-Kamiennej) oraz konkursów klasycznej animacji poklatkowej (m.in. Grand Prix Letniej Akademii Filmowej w Legnicy w 2007, Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich "Klatka" w 2008).  Od 2008  pracuje jako instruktor teatralny z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi (m.in. prowadziła grupę „Warto” w Areszcie Śledczym w Białymstoku - I nagroda w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Więziennych w  2009).

Mateusz Tymura (prowadzenie gr. aktorskiej) - aktor, reżyser, absolwent Wydziału Aktorskiego oraz Wydziału Reżyserii Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Białymstoku. Współtwórca Teatrzyku Latarnia Magiczna, z którym zrealizował spektakle: „Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa” oraz „Prosta historia” nagradzane m.in. podczas 11 Międzynarodowego Festiwalu ZDARZENIA w Tczewie. Współpracuje z Teatrem Wierszalin. Asystent reżysera w spektaklach Białostockiego Teatru Lalek („Księżniczka Angina“, „Czarne ptaki Białegostoku“). Stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego.

Aleksandra Rajska (prowadzenie ćw. arteterapeutycznych) - psycholog, arteterapeutka, aktorka-animatorka Teatru Piccolo. Absolwentka Psychologii (Uniwersytet Łódzki) oraz Arterapii Instytutu Ericsonowskim w Łodzi. Ukończyła roczne szkolenie w zakresie psychodramy i psychoterapii muzycznej prowadzone przez Klinikę Nerwic Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, absolwentka kursu „Instruktor teatralny ze specjalnością dramy”, realizowanego przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ w Warszawie. Pracuje w Ośrodku Monar w Sokolnikach jako psycholog i instruktor terapii uzależnień.

Małgorzata Kobalczyk (opieka pedagogiczna) - absolwentka Pedagogiki (specjalność edukacja wczesno-szkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną) Uniwersytetu J. Kochanowskiego w Kielcach, studentka Oligofrenopedagogiki (WSEZiNS w Łodzi), pracowała jako nauczyciel w Przedszkolu nr 17 w Tomaszowie Maz. Koordynatorka wolontariatu w Stowarzyszeniu „Wiosna“ (projekt „Szlachetna paczka“).

Marzena Dzienisiewicz (opieka pedagogiczna) - mgr pedagogiki specjalnej, technik fizjoterapii. Pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie jako fizjoterapeuta oraz w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Biskupcu jako nauczyciel- terapeuta z osobami z upośledzeniem umysłowym. Jako studentka należała do teatru studenckiego „Cezar” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz brała udział w organizowanych warsztatach teatralnych. W pracy z osobami z upośledzeniem umysłowym wykorzystuje niektóre techniki teatralne.

Drukuj


Tajemnica Wesołego Miasteczka / Jelenia Góra
Tajemnica Wesołego Miasteczka / Jelenia Góra
Tajemnica Wesołego Miasteczka / Jelenia Góra

Łódź

PIPPI

#000000

Piotrków Trybunalski

PIPPI

#000000

Tomaszów Mazowiecki

PIPPI

#000000

Papieru ślad

Bielsko-Biała

#E50004

Zszywanie historii

Łódź 01

#328925

Grossmoellen, Grossmoellen

Mielno

#5a5099

ROBINSONADA

Toruń

#d4d700

po÷MOCNI

Wrocław

#fdc400

Warszawa

PIPPI

#000000

Papieru ślad

Bielsko-Biała

#E50004

Zszywanie historii

Łódź 01

#328925

Grossmoellen, Grossmoellen

Mielno

#5a5099

ROBINSONADA

Toruń

#d4d700

po÷MOCNI

Wrocław

#fdc400

Łochów

PIPPI

#000000

Legenda o Emeryku

Kielce

#96bf0d

Legenda o Emeryku

Kielce

#96bf0d

Sno-powiązałki

Białystok

#9c2283

Nowe życie starych baśni

Katowice

#00aec7

Efekt motyla, Ja/My – Dziś/Jutro

Kraków

#0081c6

Teatr jak malowanie

Lipianki

#004a99

Sno-powiązałki

Białystok

#9c2283

Baśnie tysiąca i jednej nocy w 13 dni

Frydrychowice

#e8c115

Efekt motyla, Ja/My – Dziś/Jutro

Kraków

#0081c6

Teatr jak malowanie

Lipianki

#004a99

….czyli o tym jak dzieci domowym sposobem wybudowały sobie las i co z tego wyrosło…

Górzno

#e7435b

Symfonia życia

Łośno

#b23f2b

Dniem i Nocą

Płock

#369699

….czyli o tym jak dzieci domowym sposobem wybudowały sobie las i co z tego wyrosło…

Górzno

#e7435b

Symfonia życia

Łośno

#b23f2b

Warszawa

PINOKIO

#ffffff

Rusza ciuchcia w świat nieznany...

Bukownica

#7a6fac

Rusza ciuchcia w świat nieznany...

Bukownica

#7a6fac

GŁĘBIA

Stepnica

#38a962

Ostrówek

PINOKIO

#ffffff

Sen nocy letniej

Dynów

#27a22d

GŁĘBIA

Stepnica

#38a962

Ostrów Mazowiecka

PINOKIO

#ffffff

Sen nocy letniej

Dynów

#27a22d

Żuromin

PINOKIO

#ffffff

Orneta

PINOKIO

#ffffff

Szczytno

PINOKIO

#ffffff

Nurt. Spektakl z różnych źródeł

Podkowa Leśna

#9e9100

Mity-nie-mity

Szczecin

#a3cce4

Droga

Tychy

#2799d1

Nurt. Spektakl z różnych źródeł

Podkowa Leśna

#9e9100

Mity-nie-mity

Szczecin

#a3cce4

Droga

Tychy

#2799d1

Ostrołęka

PINOKIO

#ffffff

I tak zrobimy cię na szaro!

Tomaszów Mazowiecki

#bd1220

I tak zrobimy cię na szaro!

Tomaszów Mazowiecki

#bd1220

ERA SUPERBOHATERA

Tyczyn

#1a6f43

Teatr jak malowanie

Lipianki

#004a99

Krotoszyn

PIPPI

#000000

STARE – NOWE – NASZE

Kocina

#e96082

Wągrowiec

PIPPI

#000000

STARE – NOWE – NASZE

Kocina

#e96082

STARE – NOWE – NASZE

Kocina

#e96082

Oborniki Wielkopolskie

PIPPI

#000000

Nowa Sól

PIPPI

#000000

BOSO

Trzęsiny

#ef9971

Wakacyjne odkrycia

Bełchatów

#0aaba4

BOSO

Trzęsiny

#ef9971

Głogów

PIPPI

#000000

Wakacyjne odkrycia

Bełchatów

#0aaba4

Bieguny

Olsztynek

#e4186b

Chocianów

PIPPI

#000000

Brzeg Dolny

PIPPI

#000000

Ja i Ty

Gdańsk

#008978

W biegu po biegun

Olsztynek

#e4186b

SENNOWÓZ

Pomiechówek

#ab929e

Z brzytwą na poziomki

Warszawa

#622181

Ja i Ty

Gdańsk

#008978

TEATR DO POTĘGI 4

Lanckorona

#e5a742

SENNOWÓZ

Pomiechówek

#ab929e

Z brzytwą na poziomki

Warszawa

#622181

Poddębice

PIPPI

#000000

TEATR DO POTĘGI 4

Lanckorona

#e5a742

W biegu po biegun

Olsztynek

#e4186b

Pippi Pończoszanka

PIPPI

#000000

Gdzie jest Pinokio?

PINOKIO

#ffffff

Gdzie jest Pinokio?

PINOKIO

#ffffff

BLOG

15.07.2013
Dniem i Nocą
05.07.2013
Lato w Baju