najedź myszką na kółeczko obok
Tomaszów Mazowiecki
Realizator: Miejski Ośrodek Kultury
Termin: 29 lipca - 13 sierpnia 2013 r.
Uczestnicy: dzieci i młodzież w wieku 10-17 lat
Tematem naczelnym będzie zapoznanie dzieci i młodzieży z teatralnymi środkami wyrazu, podczas tworzenia spektaklu dotyczącego problemu tolerancji (pokazanie pozytywnych przykładów przełamywania stereotypów). Dodatkowo celem projektu będzie również ukazanie sposobów wykorzystania multimediów oraz przestrzeni naturalnej w działaniach teatralnych, a także zapoznanie uczestników z sposobem funkcjonowania koloru w kulturze.
Uczestnicy będą pracować przez 14 dni po 6 w grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzyczne oraz dziennikarsko-promocyjnej. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Członkowie grupy aktorskiej poznają w formie gier i zabaw teatralnych wybrane aspekty warsztatu aktorskiego. Podczas pracy nad spektaklem nacisk będzie położony na czerpanie z naturalnych zachowań dzieci typu zabawa, opowieści dzieci przekładane na język teatru, wykorzystanie przestrzeni podwórza jako inspiracji (gry i zabawy zw. z podwórkiem).
Program grupy scenograficzno-kostiumowej skupiony będzie na formach street artu. Uczestnicy stworzą scenografię i kostiumy do spektaklu, który zaprezentowany będzie na jednym z podwórzy. Zajęcia obejmą tworzenie: kostiumu i scenografii z prostych środków plastycznych, charakteryzacji teatralnej oraz maski. Uczestnicy stworzą oprawę plastyczną parady oraz happeningów.
Program grupy muzycznej opierać się będzie na budowaniu oprawy muzycznej spektaklu finałowego (gra na prostych instrumentach perkusyjnych, wokaliza). Zajęcia skupione będą na ćwiczeniach emisyjnych, umuzykalniających, rytmicznych, zadaniach ułatwiających przełamywanie niechęci związanych z wyrażaniem siebie za pomocą dźwięku.
Program grupy dziennikarsko-promocyjnej będzie łączył warsztaty pisania tekstów związanych z teatrem (recenzja, wywiad, reportaż, prowadzenie bloga, przygotowanie programu spektaklu), zajęcia z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych oraz wybranych technik promocji spektaklu (niestandardowe formy promocji np. flash mob, happening. )Poza tym grupa będzie tworzyć program telewizyjny dotyczący przebiegu warsztatów prezentowany w lokalnej telewizji.
Tytuł prezentacji i termin:
„I tak zrobimy cię na szaro!”
12 i 13 sierpnia 2013 r., godzina 20:00, Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Browarna 7Ateneum
Kontakt:
Miejski Ośrodek Kultury
ul. Browarna 7, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
tel. 44 724 42 93
a.nowak@mok-tm.pl
www.mok-tm.p
Koordynatorka: Anna Nowak
PROWADZĄCY:
Emilia Adamiszyn (prowadzenie gr. scenograficzno-kostiumowej) - instruktor teatralny, doktorantka w Zakładzie Teatru, Dramatu i Filmu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (kierunki: Etnologia oraz Filologia polska ze specjalizacją teatrologiczną oraz nauczycielską) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Studentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (PWST Wrocław). Uczestniczka warsztatów Jairo Cuesta, Jamesa Slovaka, Teatru Forum Augusto Boala, Leszka Mądzika, Magdaleny Zawadzkiej oraz Fundacji Pro Theatro. Członek Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych tARTak.
Magdalena Sęk (prowadzenie gr. scenograficzno-kostiumowej) - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (Wzornictwo Przemysłowe). Uczestniczka zajęć teatralnych MOK w Tomaszowie Maz. Pracowała jako projektant wzornictwa w Dziale Technicznym Zakładów Sprzętu Precyzyjnego w Niewiadowie oraz w dziale marketingu w Firmie Gladio. Współprowadziła zajęcia teatralne dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum w Gminnym Ośrodku Kultury w Niewiadowie.
Magdalena Cysewska (prowadzenie gr. muzycznej) - wokalistka, absolwentka Wydziału Wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Liceum Muzyczne w Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy (klasa fortepianu). Współpracuje z Teatrem Impresaryjnym Afisz, z zespołem folklorystycznym „Bałkany Śpiewają”, z chórem Opery Nova w Bydgoszczy, z zespołem „Russkaja Dusza” oraz z Biurem Turystyki Aktywnej „Kompas” (instruktor na „Obozach wokalnych”). Członek Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych tARTak.
Elżbieta Chrulska (prowadzenie gr. dziennikarsko-promocyjnej) - instruktor teatralny, wodzirej, doktorantka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Literaturoznawstwo. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Filologia klasyczna i Filologia polska - specjalizacja teatrologiczna i nauczycielska). Absolwentka rocznego kursu „Dilettante-teatr w ruchu” (MIK Kraków). Uczestniczka rocznego kursu coachingu Instytutu Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych tARTak. W czasie studiów związana ze studenckim teatrem „Perpetuum Mobile”. Koordynatorka drugiej edycji projektu „Stary Toruń oczami młodych”.
Mikołaj Walenczykowski (prowadzenie gr. dziennikarsko-promocyjnej) - absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (kierunek: Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia). Współpracuje z Teatrem Polskim w Bydgoszczy oraz z bydgoskim oddziałem Telewizji Polskiej.
Karolina Suchodolska (prowadzenie gr. aktorskiej) - aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Białymstoku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I - go stopnia w Radomiu (klasa wiolonczeli). Jako aktorka współpracuje z Bydgoskim Teatrem Lalek Buratino, Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu oraz Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie. Laureatka ogólnopolskich konkursów recytatorskich (m. in. w Wałczu, Siedlcach, Skarżysku-Kamiennej) oraz konkursów klasycznej animacji poklatkowej (m.in. Grand Prix Letniej Akademii Filmowej w Legnicy w 2007, Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich "Klatka" w 2008). Od 2008 pracuje jako instruktor teatralny z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi (m.in. prowadziła grupę „Warto” w Areszcie Śledczym w Białymstoku - I nagroda w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Więziennych w 2009).
Mateusz Tymura (prowadzenie gr. aktorskiej) - aktor, reżyser, absolwent Wydziału Aktorskiego oraz Wydziału Reżyserii Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Białymstoku. Współtwórca Teatrzyku Latarnia Magiczna, z którym zrealizował spektakle: „Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa” oraz „Prosta historia” nagradzane m.in. podczas 11 Międzynarodowego Festiwalu ZDARZENIA w Tczewie. Współpracuje z Teatrem Wierszalin. Asystent reżysera w spektaklach Białostockiego Teatru Lalek („Księżniczka Angina“, „Czarne ptaki Białegostoku“). Stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego.
Aleksandra Rajska (prowadzenie ćw. arteterapeutycznych) - psycholog, arteterapeutka, aktorka-animatorka Teatru Piccolo. Absolwentka Psychologii (Uniwersytet Łódzki) oraz Arterapii Instytutu Ericsonowskim w Łodzi. Ukończyła roczne szkolenie w zakresie psychodramy i psychoterapii muzycznej prowadzone przez Klinikę Nerwic Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, absolwentka kursu „Instruktor teatralny ze specjalnością dramy”, realizowanego przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ w Warszawie. Pracuje w Ośrodku Monar w Sokolnikach jako psycholog i instruktor terapii uzależnień.
Małgorzata Kobalczyk (opieka pedagogiczna) - absolwentka Pedagogiki (specjalność edukacja wczesno-szkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną) Uniwersytetu J. Kochanowskiego w Kielcach, studentka Oligofrenopedagogiki (WSEZiNS w Łodzi), pracowała jako nauczyciel w Przedszkolu nr 17 w Tomaszowie Maz. Koordynatorka wolontariatu w Stowarzyszeniu „Wiosna“ (projekt „Szlachetna paczka“).
Marzena Dzienisiewicz (opieka pedagogiczna) - mgr pedagogiki specjalnej, technik fizjoterapii. Pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie jako fizjoterapeuta oraz w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Biskupcu jako nauczyciel- terapeuta z osobami z upośledzeniem umysłowym. Jako studentka należała do teatru studenckiego „Cezar” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz brała udział w organizowanych warsztatach teatralnych. W pracy z osobami z upośledzeniem umysłowym wykorzystuje niektóre techniki teatralne.
Drukuj
Łódź
PIPPI
#000000
Piotrków Trybunalski
PIPPI
#000000
Tomaszów Mazowiecki
PIPPI
#000000
Papieru ślad
Bielsko-Biała
#E50004
Zszywanie historii
Łódź 01
#328925
Grossmoellen, Grossmoellen
Mielno
#5a5099
ROBINSONADA
Toruń
#d4d700
po÷MOCNI
Wrocław
#fdc400
Warszawa
PIPPI
#000000
Papieru ślad
Bielsko-Biała
#E50004
Zszywanie historii
Łódź 01
#328925
Grossmoellen, Grossmoellen
Mielno
#5a5099
ROBINSONADA
Toruń
#d4d700
po÷MOCNI
Wrocław
#fdc400
Łochów
PIPPI
#000000
Legenda o Emeryku
Kielce
#96bf0d
Legenda o Emeryku
Kielce
#96bf0d
Sno-powiązałki
Białystok
#9c2283
Nowe życie starych baśni
Katowice
#00aec7
Efekt motyla, Ja/My – Dziś/Jutro
Kraków
#0081c6
Teatr jak malowanie
Lipianki
#004a99
Sno-powiązałki
Białystok
#9c2283
Baśnie tysiąca i jednej nocy w 13 dni
Frydrychowice
#e8c115
Efekt motyla, Ja/My – Dziś/Jutro
Kraków
#0081c6
Teatr jak malowanie
Lipianki
#004a99
….czyli o tym jak dzieci domowym sposobem wybudowały sobie las i co z tego wyrosło…
Górzno
#e7435b
Symfonia życia
Łośno
#b23f2b
Dniem i Nocą
Płock
#369699
….czyli o tym jak dzieci domowym sposobem wybudowały sobie las i co z tego wyrosło…
Górzno
#e7435b
Symfonia życia
Łośno
#b23f2b
Warszawa
PINOKIO
#ffffff
Rusza ciuchcia w świat nieznany...
Bukownica
#7a6fac
Rusza ciuchcia w świat nieznany...
Bukownica
#7a6fac
GŁĘBIA
Stepnica
#38a962
Ostrówek
PINOKIO
#ffffff
Sen nocy letniej
Dynów
#27a22d
GŁĘBIA
Stepnica
#38a962
Ostrów Mazowiecka
PINOKIO
#ffffff
Sen nocy letniej
Dynów
#27a22d
Żuromin
PINOKIO
#ffffff
Orneta
PINOKIO
#ffffff
Szczytno
PINOKIO
#ffffff
Nurt. Spektakl z różnych źródeł
Podkowa Leśna
#9e9100
Mity-nie-mity
Szczecin
#a3cce4
Droga
Tychy
#2799d1
Nurt. Spektakl z różnych źródeł
Podkowa Leśna
#9e9100
Mity-nie-mity
Szczecin
#a3cce4
Droga
Tychy
#2799d1
Ostrołęka
PINOKIO
#ffffff
I tak zrobimy cię na szaro!
Tomaszów Mazowiecki
#bd1220
I tak zrobimy cię na szaro!
Tomaszów Mazowiecki
#bd1220
ERA SUPERBOHATERA
Tyczyn
#1a6f43
Teatr jak malowanie
Lipianki
#004a99
Krotoszyn
PIPPI
#000000
STARE – NOWE – NASZE
Kocina
#e96082
Wągrowiec
PIPPI
#000000
STARE – NOWE – NASZE
Kocina
#e96082
STARE – NOWE – NASZE
Kocina
#e96082
Oborniki Wielkopolskie
PIPPI
#000000
Nowa Sól
PIPPI
#000000
BOSO
Trzęsiny
#ef9971
Wakacyjne odkrycia
Bełchatów
#0aaba4
BOSO
Trzęsiny
#ef9971
Głogów
PIPPI
#000000
Wakacyjne odkrycia
Bełchatów
#0aaba4
Bieguny
Olsztynek
#e4186b
Chocianów
PIPPI
#000000
Brzeg Dolny
PIPPI
#000000
Ja i Ty
Gdańsk
#008978
W biegu po biegun
Olsztynek
#e4186b
SENNOWÓZ
Pomiechówek
#ab929e
Z brzytwą na poziomki
Warszawa
#622181
Ja i Ty
Gdańsk
#008978
TEATR DO POTĘGI 4
Lanckorona
#e5a742
SENNOWÓZ
Pomiechówek
#ab929e
Z brzytwą na poziomki
Warszawa
#622181
Poddębice
PIPPI
#000000
TEATR DO POTĘGI 4
Lanckorona
#e5a742
W biegu po biegun
Olsztynek
#e4186b
Pippi Pończoszanka
PIPPI
#000000
Gdzie jest Pinokio?
PINOKIO
#ffffff
Gdzie jest Pinokio?
PINOKIO
#ffffff
Lato w gdańskiej Miniaturze jest dla nas przygodą, inspiracją, okazją...
SENNOWÓZ to magiczny wehikuł-szkatułka. W różnych zakamarkach ma ukryte przedziwne...
W tym roku Praktycy Kultury dołączyli do grona teatrów i...
ERA SUPERBOHATERA to warsztaty teatralne, scenograficzne, muzyczne i dziennikarskie realizowane...
Teatr Lalek "Pleciuga" jest miejską instytucją kultury, która od 1953...
Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Dziecko jest w stanie wyobrazić...
Od 18 lipca (czwartek) rozpoczynamy "Lato w teatrze" w Dynowie!...
Letnie integracyjne warsztaty teatralne w ramach programu "LATO W TEATRZE"
...Nasz blog poświęcony jest warsztatom teatralnym dla dzieci z Lipianek...
CENTRUM KULTURY NIEZALEŻNEJ TEATR SZWALNIA TO PRZESTRZEŃ OTWARTA DLA DZIAŁAŃ...